Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Blog

MASZ WSZYSTKO JESTEŚ WOLNY

Patrycja Pruchnik

fot. Natalia

Tyle już widziałeś tych poszukiwań, tych pytań i odpowiedzi, tych światów. Tyle razy byłeś już zmęczony odbijając się od ściany do ściany. I tyle razy miałeś poczucie, że jesteś blisko. Ale ciągle okazywało się, że jednak nie. 
Tyle razy zawodził cię cały twój wysiłek, twoje pragnienie byciem dobrym czy też byciem złym. Robiłeś wszystko i na wszystkie sposoby. Przez ucieczkę. Przez mierzenie się. Przez złość i odwet. Przez chęć pomagania sobie i światu. I za każdym razem odbijałeś się od ściany. Nic nie działało. 
Aż w końcu życie rzucało się na kolana całkowicie.
Mówię Ci, nie tutaj patrzysz. Spójrz w przeciwnym w kierunku. Wtedy, powoli zaczyna się coś otwierać. To jest zupełnie inne niż wszystko do tej pory. To niczego Ci nie daje, ale wszystko ci odbiera. Mimo to, idziesz tam dalej. Czujesz się bardziej swobodny, nie zdobywając tylko tracąc. Aż w końcu tracisz wszystko i zaczynasz widzieć swoją twarz. Twarz bez twarzy. Wtedy następuje ogromna ulga. Wszystko przestaje mieć ciężar i w pewnym sensie staje się całkiem niematerialne, nierzeczywiste. A ciebie wypełnia spokój, brak przywiązania, lekkość. To staje się cenniejsze niż wszystko inne, niż cały ten świat. Brak świata staje się cenniejszy od istnienia świata. 
 I w tym sensie to już jest koniec poszukiwań, bo już niczego nie chcesz. Masz wszystko. Jesteś wolny.

~Nitya ~Grabownica 2016