Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Blog

OD SIEBIE NIE MA UCIECZKI

Patrycja Pruchnik

Wszystko wydarza się w tobie. A ty? Jak wyglądasz? Kiedy próbujesz siebie zobaczyć, dochodzisz do wniosku, że nie jesteś niczym z tego, co widzisz, ani z tego, czego doświadczasz. Odrzucasz po kolei każdy obiekt: „nie jestem tym, nie jestem tym, nie jestem tym, nie jestem tym...” I tak bez końca. Wreszcie uświadamiasz sobie, że wszystko to, co możesz sobie wyobrazić, nie jest w stanie ciebie opisać. Wszystko to, co istnieje w przestrzeni twojego doświadczenia, całe widzenie, cała totalność, jedynie wskazuje na ciebie, na boga w środku. Natomiast ten, który próbuje to opisać, jako byt nie istnieje. Nie ma w tym nic mistycznego, nic niesamowitego. To jest zwyczajne i proste. Jesteś czymś bardziej podstawowym, czymś od czego nie możesz uciec i czym nie możesz nie być, choćbyś nie wiem, jak się starał.
Zawsze dawaj pierwszeństwo poznaniu siebie. Jeśli poznasz siebie, to cały świat do ciebie przyjdzie. Jeśli chcesz być wolny, to musisz tę wolność postawić na pierwszym miejscu. Czasami, jeden mały wgląd potrafi przemienić całe życie. Nikt z zewnątrz nie musi się orientować co się w tobie dzieje, bo nie stajesz się nagle sławnym nauczycielem czy też celebrytą. Ale w środku zmienia się wszystko. 
Świadomość może poznać tylko świadomość. Więc najpierw musi być świadomość w tobie, abyś mógł rozpoznać świadomość gdzieś na zewnątrz. Z jakiejś przyczyny niektórzy ludzie czy też ich słowa, bardzo cię poruszają. Dzieje się tak dlatego, że już coś w tobie było wcześniej, co to wie i zna. To nigdy nie przychodzi z zewnątrz, nawet jeśli dokonuje się za pomocą nauczyciela czy jakiegoś doświadczenia. To zawsze dokonuje się od środka. To coś w środku, w tobie, rozpoznało świadomość gdzieś na zewnątrz. Potem okazuje się, że to „na zewnątrz” jest również tobą. Wreszcie znika wszelki podział wewnątrz-zewnątrz. Jest tylko jedno. Wszystko dzieje się w świadomości. I Ty nią jesteś.

~Nitya ~Targoszów, wrzesień 2016